Loni, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09ACCFA6465D1ZH
Call 07942712794 92% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Power | 2 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Name/Number | 25A-D4P0N114 |
| Motor Power | 1.5kW |
| Input Phase | 3 - Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Input Voltage | 480 VAC |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Power | 7 HP |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | Allen Bradley |
| Motor Power | 5.5 KW |
| Model Name/Number | 22B-D012N104 |
View Complete details
Product Brochure
| Input Voltage | 480 VAC |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Power | 5 HP |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | Allen Bradley |
| Motor Power | 4KW |
| Model Name/Number | 22B-D010N104 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Series | PowerFlex 525 |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Input Voltage | 240Volts |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Power | 2 HP |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Brand | ALLEN BRADLEY |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 2 HP |
| Enclosure | Wall Mount |
| Installation Type | Floor Mount |
| Application | Fan, Pump, Conveyor |
| Warranty | 12 Months |
| Braking Type | No Braking |
| Communication | EtherNet/IP |
| Colour | Black And Grey |
| PowerFlex 525 1.5kW (2Hp) AC Drive |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 2 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Allen Bradley |
| Input Voltage | 240Volts |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Installation Type | Rack Mount |
| Colour | Silver |
| Weight | 4 Kg |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 1 HP, 1 HP |
| Input Voltage | 240 VAC |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | Allen Bradley |
| Motor Power | 0.75kW |
| Model Name/Number | 25A-D2P3N104 |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 3 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Allen bradley |
| Input Voltage | 230Volts |
| Weight | 3Kg |
| Colour | Silver |
| Material | ABS |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 5 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Name/Number | 25C-D4P0N104 |
| Motor Power | 1.5kW |
| Input Phase | 3 - Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 2 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Allen Bradley |
| Input Voltage | 240Volts |
| Material | ABS |
| Weight | 3Kg |
| Colour | silver |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 2 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Allen Bradley |
| Input Voltage | 240Volts |
| Weight | 4Kg |
| Colour | Silver |
| Material | ABS |
View Complete details
Product Brochure
| Power | 3 HP |
| Usage | for Industrial Machinery |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Name/Number | 25A-D6P0N104 |
| Motor Power | 2.2 kW |
| Input Phase | 3 - Phase |
View Complete details