Loni, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09ACCFA6465D1ZH
Call 07942712794 92% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Type | PCB |
| Number of Channels | 4 |
| Maximum Input-power | 40 VA |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 6 A |
| Usage/Application | Industrial |
| Cable Size | 2.5–6 mm² |
| Network Type | 4G |
| Output Type | Analog |
| Number Of Poles | 2 pole |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Model Name/Number | 5000 |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | Compact 5000 |
| Screw Size | M2 |
| Housing Material | PA66 |
| Contact Plating | Tin Plated |
| Color | Green |
View Complete details
Product Brochure
| Current Rating | 9A |
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Output Type | Digital |
| Brand | Allen Bradley |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 14 Digits |
| Weight | 2Kg |
| Colour | Silver |
| Material | ABS |
View Complete details
Product Brochure
| Type | PCB |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 5A |
| Cable Size | 0.2–1.5 mm² |
| Mounting Type | Panel |
| Number Of Poles | 2 pole |
| Material | ABS |
| Rated voltage | 12 VDC |
| Screw Size | M2 |
| Housing Material | Polyamide |
| Contact Plating | Tin Plated |
| Color | Green |
| Brand | Allen Bradley |
| Model | Compact 5000 |
View Complete details