Loni, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09ACCFA6465D1ZH
Call 07942712794 92% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Product Series | MicroLogix |
| Controller/Processor Model | 1766-L32BXB |
| Memory | 512 KB |
| Number of Channels | 8 |
| Module Type | Digital I/O Module |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Name/Number | 2085-IQ32T |
| Power | 200 W |
| Accuracy | 99 % |
| Frequency | 50 Hz |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Rated Voltage | 24 V |
| Features | Safety Rated (SIL) |
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 40 VA |
| Output Type | Digital |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | 1794-IR8 Flex |
| I/O Points | 8 Point RTD Input Module |
| Mounting Type | Panel Mount |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| PLC Series | MicroLogix |
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Communication Port | Ethernet & RS-485 |
| Output Type | Digital |
| Brand | Allen Bradley |
| I/O Points | 32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| PLC Series | ControlLogix |
| Output Type | Analog |
| Brand | Allen Bradley |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 14 Digits |
| Weight | 4Kg |
| Colour | Silver |
| Material | ABS |
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| PLC Series | MicroLogix |
| Communication Port | Ethernet |
| Output Type | Analog |
| Brand | Allen Bradley |
| I/O Points | 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Output Type | Digital |
| Communication Port | Ethernet |
| Brand | Allen Bradley |
| I/O Points | 32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Output Type | Voltage |
| Communication Port | Ethernet |
| Brand | Allen Bradley |
| I/O Points | 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 40 VA |
| PLC Series | ControlLogix |
| Output Type | Analog |
| Communication Port | RJ |
| I/O Capacity | A4 |
| Input Voltage | 24V DC |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | 1756-A4 ControlLogix |
| Pulse Transmission Output | 12 |
| Mounting Type | Panel Mount |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| PLC Series | CompactLogix |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | 1734-TOPS |
| I/O Points | POINT I/O |
| Mounting Type | Panel Mount |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Controller/Processor Model | 1734-OW4 |
| Product Series | CompactLogix |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Number | 1734-OW4 |
| Output Type | Digital |
| Module Type | Analog I/O Module |
| Condition | New |
| Communication Port | Ethernet, RS |
| I/O Points | 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Memory | 512 KB |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Input Signal Type | Current |
| Manufacturer Series | CC-U/STD |
| Model Series | AC500 |
| Output Signal Type | 4 to 20 mA |
| Isolation | 2 Port |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Channels | 1 channel |
| Output Type | Analog |
| Pulse Transmission Output | 24-48V |
| Communication Port | ETHERNET |
| Accuracy | 0.1 % |
| Output Isolation | 1.5 kV |
| Application | Process |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | MicroLogix |
| Brand | Allen Bradley |
| Controller/Processor Model | 1762-OB32T |
| Memory | 512 KB |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Number of Channels | 32 |
| Output Type | Digital |
| PLC Power | 12V |
| Communication Port | RS-232 |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Condition | New |
| Features | Safety Rated (SIL) |
View Complete details