Loni, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09ACCFA6465D1ZH
Call 07942712794 92% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Product Series | CompactLogix |
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Memory | 512 KB |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Din Rail |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Brand | Allen Bradley |
| Usage/Application | Electrical |
| Model Name/Number | 1734-232ASC |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Colour | Silver |
| Material | ABS |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Product Series | MicroLogix |
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Memory | 512 KB |
| Number of Channels | 8 |
| Mounting Type | Din Rail |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Brand | ALLEN BRADLEY |
| Model Name/Number | SLC 500 Digital I/O Modules Input Catalog Numbers 1746-IA4, 1746-IA8, 1746-IA16, 1746-IB8, 1746-IB16 |
| Power | 24VDC |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Product Weight | 250GRM |
| Warranty Period | 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Product Series | CompactLogix |
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Memory | 512 KB |
| Number of Channels | 8 |
| Mounting Type | Panel |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Brand | ALLEN BRADLEY |
| Model Name/Number | SLC 500 Digital I/O Modules |
| Power | 24VDC |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Features | Conformal Coated |
| Product Weight | 100GRM |
| Warranty Period | 1 YEAR |
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Product Series | MicroLogix |
| Controller/Processor Model | 1762-OB16 |
| I O Type | Digital |
| Signal Type | 1762-OB16 |
| Channels | 16 |
| Brand | Allen Bradley MicroLogix 16 Point D/O Module |
| Module Type | Digital I/O Module |
| Output Type | Digital |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Number of Channels | 16 |
| Mounting | DIN Rail |
| Condition | New |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Output Current | 0.5 A |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Usage/Application | Industrial |
| Approvals | UL, CE |
| Number of Inputs | 9 Digits |
| Model Number | 1762-OB16 |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Brand Name | Allen-Bradley |
| Number of Channels | 2 |
| Brand | ALLEN BRADLEY |
| PLC Type | Compact (Brick) |
| Total I/O Points | 10 |
| Communication Protocol | Modbus RTU |
| Number of Analog Inputs | 2 |
| Mounting Type | Din Rail |
| Model Name/Number | ndicator Status for 1734-232ASC, 1734-485ASC, 1734-485ASCK Modules Status Description Module status |
| Power | 24 |
| Number of Analog Outputs | 2 |
| Power Supply | 100-240 VAC |
| Product Weight | 22 |
| Programming Interface | Ethernet |
| Warranty Period | 12 M |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | ALLEN BRADLEY |
| I O Type | Analog |
| Mounting Type | Din Rail |
| Protocol | EtherNet IP |
| Mounting | DIN Rail |
| Model Name/Number | 1734-IT2I POINT I/O RTD and Isolated Thermocouple Input Modules |
| Power | 24VDC |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Product Weight | 50GRM |
| Warranty Period | 12 MONTHS |
| Number of Channels | 4 |
| Channels | 2 |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | MicroLogix |
| Brand | AB |
| Controller/Processor Model | 1766-L32BXB |
| Memory | 1 MB |
| Number of Channels | 8 |
| Mounting Type | Panel |
| Module Type | Digital I/O Module |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Model Name/Number | 1791DS-IB8XOB8 Guard I/O DeviceNet Safety Modules |
| Power | 24vdc |
| Condition | New |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Product Weight | 100 grm |
| Warranty Period | 1 year |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details