Loni, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09ACCFA6465D1ZH
Call 07942712794 92% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Maximum Input-power | 40 VA |
| Output Type | Digital |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | 2080-L50E-24QWB |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 14 Digits |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| PLC Series | CompactLogix |
| Controller Type | Compact PLC |
| I/O Capacity | Unlimited |
| Input Voltage | 24V DC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Output Type | Digital |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| PLC Series | CompactLogix |
| Data Transfer Rate | 100 Mbps |
| Output Type | Analog |
| Brand | Allen Bradley |
| Mounting Type | Stand-alone |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 14 Digits |
| Colour | Silver |
| Material | ABS |
| Weight | 800GRM |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| PLC Series | ControlLogix |
| Usage/Application | Automation |
| Type | Automatic |
| Output Type | Analog |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Name/Number | 2080-LC30-16QWB |
| Mounting Type | Stand-alone |
View Complete details
Product Brochure
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Usage/Application | Automation |
| Type | Automatic |
| Mounting Type | Horizontal |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Channels | 2 |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Name/Number | 2080-LC20-20QWB |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Product Series | Micro820 (Bul. 2080-LC20) |
| Memory | 20 kB memory |
| Program | 10 kB memory |
| Component Type PLC | Controller with onboard I/O |
| Memory Card Option | SD Card |
| Voltage | 24 V |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | lc50 |
| Maximum Input-power | 40 VA |
| Controller/Processor Model | lc50 |
| Memory | 2 MB |
| Output Type | Analog |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Channels | 2 |
| Brand | Allen Bradley |
| Signal Type | AC/DC Relay |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Condition | New |
| Usage/Application | Automation |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Number of Inputs | 9 Digits |
| Weight | 8Kg |
| Colour | Silver |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | ControlLogix |
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Memory | 1 MB |
| Module Type | Processor/Controller |
| Output Type | Analog |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Channels | 2 |
| Brand | Allen Bradley |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 24 Digits |
| Weight | 500 grm |
| Colours | Silver |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | Flex I/O |
| Controller/Processor Model | 1747-L551 |
| Memory | 512 KB |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Automatic |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Channels | 2 |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Name/Number | 2080-LC20-20QBB |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | Refurbished |
| Features | Conformal Coated |
| Frequancy | 50 Hz |
| Voltage | 24 V |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | MicroLogix |
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Controller/Processor Model | 1766-L32BXB |
| Memory | 512 KB |
| Module Type | Processor/Controller |
| Output Type | Digital |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Channels | 32 |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | Micro830 (Bul. 2080-LC30) |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Display Type | Digital |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Usage/Application | Automation |
| Number of Inputs | 9 Digits |
| Data Register | 10 kB memory |
View Complete details