Loni, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09ACCFA6465D1ZH
Call 07942712794 92% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| PLC Series | ControlLogix |
| Controller Type | Compact PLC |
| Output Type | Digital |
| Communication Port | ethernet |
| Pulse Transmission Output | 11 |
| Input Voltage | 120V AC |
| Brand | Allen Bradley |
| Manufacturer Series | A |
| I/O Points | 12 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | Industrial |
| Number of Inputs | 9 Digits |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| PLC Series | CompactLogix |
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Controller/Processor Model | 1769-PA2 |
| Product Series | CompactLogix |
| Brand | Allen Bradley |
| Controller Type | Compact PLC |
| Model Number | 1769-PA2 |
| Output Type | Digital |
| Module Type | Power Supply |
| Condition | New |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Memory | 512 KB |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Voltage | 24 V |
| Output Voltage | 12V |
| Current | 25A |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Power | 480 W |
| Product Brand | Allen Bradley |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | CompactLogix |
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Memory | 512 KB |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Rack |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Brand | Allen Bradley |
| Usage/Application | Industrial |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Condition | New |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Product Weight | 400gm |
| Material | ABS |
| Colour | Silver |
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Controller/Processor Model | 1769-L18ERBB1B |
| Product Series | ControlLogix |
| Brand | Allen Bradley |
| Model Number | 1769-L18ERBB1B |
| Output Type | Digital |
| Module Type | Processor/Controller |
| Condition | New |
| Number of Channels | 8 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Usage/Application | Industrial |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Inputs | 12 Digits |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Memory | 512 KB |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | CompactLogix |
| Output Voltage | 24 VDC |
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Output Current | 2A |
| Memory | 512 KB |
| Board Type | Double layered |
| Input Voltage | 100-240V AC |
| Module Type | Processor/Controller |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Outputs | Single |
| Number of Channels | 2 |
| Output Voltage (DC) | 5V |
| Input Voltage (AC) | 240V |
| Brand | Allen Bradley |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Signal Type | 24V DC Sinking |
| Type | Switching (SMPS) |
| Condition | New |
| Series | LRS |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Protections | Overload |
View Complete details
Product Brochure
| Product Series | CompactLogix |
| Output Voltage | 24V |
| Controller/Processor Model | 1769-L33ER |
| Memory | 512 KB |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Module Type | Processor/Controller |
| Communication Port | EtherNet/IP |
| Number of Channels | 4 |
| Design | Compact |
| Display Type | Digital |
| Input Voltage | 125 Volts |
| Mounting Type | Floor Mounting |
| Condition | New |
| Features | Safety Rated (SIL) |
| Brand | Allen-Bradley |
| Brand Name | Allen Bradley |
View Complete details
Product Brochure
| Maximum Input-power | 27 VA |
| Output Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Allen Bradley |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Number of Inputs | 24 Digits |
| Voltage | 240Volts |
View Complete details